Sunday, November 19, 2017

Boys Hockey Game Schedule - Week of 11/19/2017

Boys Hockey Game Schedule - Week of 11/19/2017

Rankings courtesy of State of Hockey/Let's Play Hockey

*Orange indicates Minn Puck Marquee Matchup


Wednesday, November 22, 2017

Rogers 
vs.
Anoka
 @ 
Anoka Arena, Anoka
7:00 PM 
Spring Lake Park
vs.
Providence Academy
 @ 
Plymouth Ice Center, Plymouth
7:00 PM
Bloomington Kennedy
vs.
(15A) St. Paul Academy
 @ 
Drake Arena, St. Paul
7:00 PM 

Friday, November 24, 2017

Proctor
 vs.
Armstrong/Cooper
 @ 
Chisago Lakes Ice Arena, Lindstrom  
2:00 PM  
St. Paul Highland Park
 vs.
Baldwin-Woodville (WI)
 @ 
Amery Ice Arena, Amery, WI
2:00 PM 
(4A) East Grand Forks
 vs.
(3A) Orono
 @
Orono Ice Arena, Long Lake
5:00 PM  
North Branch
 vs.
Minnesota River
 @ 
Turkey Tournament, Veteran's Memorial, Inver Grove Heights    
5:00 PM  
(5AA) St. Thomas Academy
 vs.
(4AA) Minnetonka
 @
The Opener, Bloomington Ice Garden, Bloomington
6:00 PM  
(6AA) Holy Family
 vs.
(1AA) Edina
 @
Channel 12 Turkey Trot, Plymouth Ice Center
5:00 PM  
Red Wing
 vs.
Eveleth-Gilbert
 @ 
Eveleth Hippodrome, Eveleth
5:30 PM  
Mankato East
 vs.
Hudson
 @
Thanksgiving Tournament, Bielenberg Ice Arena, Woodbury
5:30 PM  
Waconia
 vs.
Windom
 @ 
Windom City Arena, Windom
6:00 PM  
(6A) Breck
 vs. 
Fargo Davies (ND)
 @ 
Marshall Tiger Hockey Thanksgiving Tournament, Red Barron Arena, Marshall
6:00 PM  
Bloomington Jefferson
 vs.
Apple Valley
 @
Apple Valley Sports Arena, Apple Valley
7:00 PM 
Mound Westonka
 vs.
(8A) Greenway
 @
Hodgins - Berardo Arena, Coleraine
7:00 PM  
Dodge County
 vs.
Simley
 @ 
Turkey Tournament, Veteran's Memorial Inver Grove Heights 
7:00 PM  
Kittson Central
 vs.
Ely
 @
Ely Ice Arena, Ely 
7:00 PM  
Pine City Area
 vs.
Marshall
 @ 
Marshall Tiger Hockey Thanksgiving Tournament, Red Barron Arena, Marshall
7:00 PM  
Providence Academy
 vs.
Chisago Lakes
 @
Chisago Lakes Ice Arena, Lindstrom
7:00 PM  
(15AA) Maple Grove
 vs.
(10AA) Wayzata
 @ 
Channel 12 Turkey Trot, Plymouth Ice Center
7:30 PM  
Minnehaha Academy
 vs.
Duluth Denfeld
 @
Heritage Center - Sill Arena, Duluth
7:30 PM  
Little Falls
 vs.
International Falls
 @ 
Bronco Arena, International Falls
7:30 PM  
Hopkins
 vs.
Woodbury
 @
Thanksgiving Tournament, Bielenberg Ice Arena, Woodbury
7:45 PM 
(3AA) Moorhead
 vs.
(19AA) Lakeville North
 @ 
The Opener, Bloomington Ice Garden, Bloomington
8:00 PM

Saturday, November 25, 2017

Windom
 vs. 
Litchfield/Dassel-Cokato
 @ 
Litchfield Civic Arena, Litchfield
1:00 PM  
Bagley/Fosston
 vs.
Becker/Big Lake
 @ 
Princeton Ice Arena, Princeton
1:00 PM 
Kittson Central
 vs.
Ely
Ely Ice Arena, Ely
1:00 PM  
Fergus Falls
 vs.
Detroit Lakes
 @
Kent Freeman Arena, Detroit Lakes
2:00 PM 
Minnehaha Academy
 vs. 
Eveleth-Gilbert
 @ 
Eveleth Hippodrome, Eveleth
2:00 PM  
Tartan
 vs.
(19A) Rochester Lourdes
 @ 
Graham Arena, Rochester
2:00 PM  
Bloomington Kennedy
 vs.
Minneapolis
 @ 
Parade Ice Arena, Minneapolis
2:45 PM  
Rochester John Marshall
 vs. 
Spring Lake Park
 @ 
Fogerty Arena, Blaine
2:45 PM  
(10A) Monticello
 vs. 
Prairie Centre
 @ 
Sauk Centre Arena, Sauk Center 
3:00 PM 
Park of Cottage Grove
 vs.
Apple Valley
 @ 
Apple Valley Sports Arena, Apple Valley
3:00 PM  
(4A) East Grand Forks
 vs. 
(9A) Delano
 @ 
Delano Area Sports Arena, Delano
3:00 PM  
Red Wing
 vs.
Duluth Denfeld
 @ 
Heritage Center - Sill Arena, Duluth
3:00 PM  
Cambridge-Isanti
 vs. 
Duluth Marshall
 @ 
Mars Lakeview Arena, Duluth
3:00 PM  
Faribault
 vs. 
Henry Sibley
 @ 
West St. Paul Arena, West St. Paul
3:00 PM  
Prior Lake
 vs. 
Lakeville South
 @
Hasse Arena, Lakeville
3:00 PM  
Mound Westonka
 vs. 
North Shore
 @
Lake County Arena, Two Harbors
3:00 PM  
Little Falls
 vs.
(16A) Virginia/Mountain Iron-Buhl
 @ 
Miners Memorial Arena, Virginia
4:00 PM  
Moorhead
 vs.
St. Thomas Academy
 @ 
Bloomington Ice Garden, Bloomington
5:00 PM  
Mounds View
 vs. 
(13AA) Cloquet-Esko-Carlton
 @ 
Cloquet Area Recreation Center, Cloquet
7:00 PM  
St. Paul Highland Park
 vs.
Amery (WI) 
 @ 
Amery Ice Arena, Amery, WI 
7:00 PM  
(4AA) Minnetonka
 vs. 
(19AA) Lakeville North
 @ 
Bloomington Ice Garden, Bloomington
7:00 PM  
Farmington
 vs. 
Rochester Mayo
 @
Graham Arena, Rochester
7:15 PM  
Irondale
 vs. 
North St. Paul
 @ 
Polar Arena, North St. Paul
7:30 PM  
Roseville
 vs. 
(11AA) White Bear Lake
 @ 
Vadnais Sports Center, Vadnais Heights
7:30 PM  

No comments:

Post a Comment