Monday, December 4, 2017

Boys Hockey Game Schedule - Week of 12/3/2017

Boys Hockey Game Schedule - Week of 12/3/2017

Rankings courtesy of State of Hockey/Let's Play Hockey

*Orange indicates Minn Puck Marquee Matchup


Monday, December 4

Kittson Central
 - 
MayPort (N.D.)
 - 
Kim Braaten Memorial Arena, Mayville
7:30 PM CST

Tuesday, December 5
(5AA) Moorhead
 - 
Bemidji
 - 
Bemidji Community Arena, Bemidji
6:00 PM CST
Farmington
 - 
Apple Valley
 - 
Apple Valley Sports Arena, Apple Valley
7:00 PM CST
(9A) Delano
 - 
Bloomington Kennedy
 - 
Bloomington Ice Garden, Bloomington
7:00 PM CST
Rogers
 - 
Buffalo
 - 
Buffalo Civic Center, Buffalo
7:00 PM CST
Eagan
 - 
Burnsville
 - 
Burnsville Ice Center, Burnsville
7:00 PM CST
Hopkins
 - 
Chaska
 - 
Chaska Community Center, Chaska
7:00 PM CST
Minnesota River
 - 
Fairmont
 - 
Martin County Arena, Fairmont
7:00 PM CST
(16AA) Duluth Marshall
 - 
Forest Lake
 - 
FLAAA Sports Center, Forest Lake
7:00 PM CST
Hutchinson
 - 
(8AA) Holy Family
 - 
Victoria Recreation Center, Victoria
7:00 PM CST
Benilde-St. Margaret's
 - 
(15AA) Lakeville North
 - 
Ames Arena, Lakeville
7:00 PM CST
Marshall
 - 
(12A) Luverne
 - 
Blue Mound Ice Arena, Luverne
7:00 PM CST
Legacy Christian
 - 
Minnehaha Academy
 - 
Minnehaha Academy Ice Arena, Minneapolis
7:00 PM CST
Chisago Lakes
 - 
Moose Lake Area
 - 
Riverside Ice Arena, Moose Lake
7:00 PM CST
Wadena-Deer Creek
 - 
Morris/Benson Area
 - 
Lee Community Center, Morris
7:00 PM CST
Detroit Lakes
 - 
Northern Lakes
 - 
Breezy Point Ice Arena, Breezy Point
7:00 PM CST
St. Louis Park
 - 
Osseo
 - 
Dick Vraa Ice Arena, Maple Grove
7:00 PM CST
Pine City Area
 - 
Princeton
 - 
Princeton Ice Arena, Princeton
7:00 PM CST
Waconia
 - 
Providence Academy
 - 
Plymouth Ice Center, Plymouth
7:00 PM CST
Worthington
 - 
Redwood Valley
 - 
Redwood Area Community Center, Redwood Falls
7:00 PM CST
Mound Westonka
 - 
(17A) Rochester Lourdes
 - 
Graham Arena, Rochester
7:00 PM CST
(19AA) Eastview
 - 
Rosemount
 - 
Rosemount Community Center, Rosemount
7:00 PM CST
Lakeville South
 - 
Shakopee
 - 
Shakopee Ice Arena, Shakopee
7:00 PM CST
Minneapolis
 - 
(15A) St. Paul Academy
 - 
Drake Arena, St. Paul
7:00 PM CST
Red Lake Falls
 - 
Bagley/Fosston
 - 
Red Lake Falls Arena
7:00 PM CST
Faribault
 - 
Albert Lea
 - 
Albert Lea City Arena, Albert Lea
7:15 PM CST
Sauk Rapids-Rice
 - 
(8A) Alexandria
 - 
Runestone Community Center, Alexandria
7:15 PM CST
(4A) Greenway
 - 
Duluth Denfeld
 - 
Heritage Center - Sill Arena, Duluth
7:15 PM CST
Little Falls
 - 
Fergus Falls
 - 
Fergus Falls Community Arena, Fergus Falls
7:15 PM CST
Rochester John Marshall
 - 
Mankato East
 - 
All Seasons Arena, Mankato
7:15 PM CST
Red Wing
 - 
New Prague
 - 
New Prague Community Center, New Prague
7:15 PM CST
River Lakes
 - 
(10A) Sartell-St. Stephen
 - 
Bernick's Arena, Sartell
7:15 PM CST
Austin
 - 
Waseca
 - 
Waseca Community Arena, Waseca
7:15 PM CST
Holy Angels
 - 
Blake
 - 
Blake School Ice Arena, Hopkins
7:30 PM CST
International Falls
 - 
Eveleth-Gilbert
 - 
Eveleth Hippodrome, Eveleth
7:30 PM CST
(3A) Mahtomedi
 - 
(17AA) Hill-Murray
 - 
Aldrich Arena, Maplewood
7:30 PM CST
Mounds View
 - 
Irondale
 - 
Schwan Super Rink, Blaine
7:30 PM CST
(16A) Northfield
 - 
Mankato West
 - 
Mankato All Seasons Arena
7:30 PM CST
Becker/Big Lake
 - 
Mora/Milaca
 - 
Mora Civic Center, Mora
7:30 PM CST
South St. Paul
 - 
North St. Paul
 - 
Polar Arena, North St. Paul
7:30 PM CST
Park Rapids
 - 
Prairie Centre
 - 
Long Prairie Expo Arena, Long Prairie
7:30 PM CST
(13AA) Cloquet-Esko-Carlton
 - 
Stillwater
 - 
St. Croix Rec Center, Stillwater
7:30 PM CST
Grand Rapids
 - 
(13A) Virginia/Mountain Iron-Buhl
 - 
Miners Memorial Arena, Virginia
7:30 PM CST
La Crescent
 - 
West Salem
 - 
The Meat Locker
7:30 PM CST
(14A) Warroad
 - 
Crookston
 - 
Crookston Sports Center, Crookston
7:30 PM CST

Thursday, December 7

(9AA) Elk River
 - 
Totino-Grace
 - 
Brooklyn Park Community Center, Brooklyn Park
TBD
(14AA) Maple Grove
 - 
Armstrong/Cooper
 - 
New Hope Ice Arena, New Hope
7:00 PM CST
(2AA) Duluth East
 - 
Bemidji
 - 
Bemidji Community Arena, Bemidji
7:00 PM CST
Spring Lake Park
 - 
Blaine
 - 
Fogerty Arena, Blaine
7:00 PM CST
Holy Angels
 - 
Bloomington Kennedy
 - 
Bloomington Ice Garden, Bloomington
7:00 PM CST
Coon Rapids
 - 
(6AA) Centennial
 - 
Centennial Sports Arena, Circle Pines
7:00 PM CST
(7A) Breck
 - 
Chaska
 - 
Chaska Community Center, Chaska
7:00 PM CST
Duluth Denfeld
 - 
(13AA) Cloquet-Esko-Carlton
 - 
Cloquet Area Recreation Center, Cloquet
7:00 PM CST
Mankato East
 - 
Faribault
 - 
Faribault Ice Arena, Faribault
7:00 PM CST
(7AA) White Bear Lake
 - 
Forest Lake
 - 
FLAAA Sports Center, Forest Lake
7:00 PM CST
Hutchinson
 - 
Litchfield/Dassel-Cokato
 - 
Litchfield Civic Arena, Litchfield
7:00 PM CST
St. Louis Park
 - 
(3AA) Minnetonka
 - 
Pagel Activity Center, Minnetonka
7:00 PM CST
Chisago Lakes
 - 
(11A) Monticello
 - 
Moose Sherritt Ice Arena, Monticello
7:00 PM CST
Princeton
 - 
North Branch
 - 
Chisago Lakes Ice Arena, Lindstrom
7:00 PM CST
Anoka
 - 
Osseo
 - 
Dick Vraa Ice Arena, Maple Grove
7:00 PM CST
(12A) Luverne
 - 
Redwood Valley
 - 
Redwood Area Community Center, Redwood Falls
7:00 PM CST
(18AA) STMA
 - 
Rogers
 - 
RAC
7:00 PM CST
Shakopee
 - 
Waconia
 - 
Waconia Ice Arena, Waconia
7:00 PM CST
Little Falls
 - 
Wadena-Deer Creek
 - 
Wadena Ice Arena, Wadena
7:00 PM CST
Fairmont
 - 
Waseca
 - 
Waseca Community Arena, Waseca
7:00 PM CST
Ashland
 - 
North Shore
 - 
Rukavina Arena, Silver Bay
7:00 PM CST
River Lakes
 - 
(8A) Alexandria
 - 
Runestone Community Center, Alexandria
7:15 PM CST
Sauk Rapids-Rice
 - 
Becker/Big Lake
 - 
Princeton Ice Arena, Princeton
7:15 PM CST
(9A) Delano
 - 
Chanhassen
 - 
Victoria Recreation Center, Victoria
7:15 PM CST
Willmar
 - 
Fergus Falls
 - 
Fergus Falls Community Arena, Fergus Falls
7:15 PM CST
Rochester Century
 - 
Mankato West
 - 
Mankato All Seasons Arena
7:15 PM CST
Austin
 - 
(16A) Northfield
 - 
Northfield Ice Arena, Northfield
7:15 PM CST
Albert Lea
 - 
Owatonna
 - 
Four Seasons Centre, Owatonna
7:15 PM CST
Red Wing
 - 
Rochester Mayo
 - 
Graham Arena, Rochester
7:15 PM CST
Champlin Park
 - 
(20AA) Andover
 - 
Andover Community Center, Andover
7:30 PM CST
Minneapolis
 - 
Blake
 - 
Blake School Ice Arena, Hopkins
7:30 PM CST
Woodbury
 - 
(11AA) Cretin-Derham Hall
 - 
Highland Arena, St. Paul
7:30 PM CST
Park Rapids
 - 
(5A) East Grand Forks
 - 
East Grand Forks Civic Center, East Grand Forks
7:30 PM CST
Park of Cottage Grove
 - 
East Ridge
 - 
Cottage Grove Ice Arena, Cottage Grove
7:30 PM CST
Henry Sibley
 - 
Hastings
 - 
Hastings Civic Arena, Hastings
7:30 PM CST
Simley
 - 
(17AA) Hill-Murray
 - 
Aldrich Arena, Maplewood
7:30 PM CST
North St. Paul
 - 
(3A) Mahtomedi
 - 
St. Croix Rec Center, Stillwater
7:30 PM CST
New Ulm
 - 
Marshall
 - 
Red Baron Arena, Marshall
7:30 PM CST
Roseville
 - 
Mounds View
 - 
Vadnais Sports Center, Vadnais Heights
7:30 PM CST
Worthington
 - 
Windom
 - 
Windom City Arena, Windom
7:30 PM CST


Friday, December 8

Lakeville South
 - 
Farmington
 - 
Schmitz-Maki Ice Arena, Farmington
TBD
Prairie Centre
 - 
Detroit Lakes
 - 
Kent Freeman Arena, Detroit Lakes
5:15 PM CST
Benilde-St. Margaret's
 - 
Brainerd
 - 
Eden Prairie Community Center, Eden Prairie
6:00 PM CST
(13AA) Cloquet-Esko-Carlton
 - 
Hopkins
 - 
Hopkins Pavilion Ice Arena, Hopkins
7:00 PM CST
Pine City Area
 - 
Moose Lake Area
 - 
Riverside Ice Arena, Moose Lake
7:00 PM CST
Fergus Falls
 - 
Providence Academy
 - 
Plymouth Ice Center, Plymouth
7:00 PM CST
Grand Rapids
 - 
Roseau
 - 
Roseau Memorial Arena, Roseau
7:00 PM CST
(17A) Rochester Lourdes
 - 
(6A) St. Cloud Cathedral
 - 
Municipal Athletic Complex, St. Cloud
7:00 PM CST
Crookston
 - 
(19A) St. Paul Johnson
 - 
Phalen Arena, St. Paul
7:00 PM CST
Breckenridge/Wahpeton
 - 
Worthington
 - 
Worthington Arena, Worthington
7:00 PM CST
Northern Lakes
 - 
Eveleth-Gilbert
 - 
Eveleth Hippodrome, Eveleth
7:30 PM CST
(18A) Hibbing/Chisholm
 - 
International Falls
 - 
Bronco Arena, International Falls
7:30 PM CST
South St. Paul
 - 
New Ulm
 - 
New Ulm Civic Center, New Ulm
7:30 PM CST
Legacy Christian
 - 
St. Paul Highland Park
 - 
Highland Ice Arena, St. Paul
7:30 PM CST
(20A) Thief River Falls
 - 
Tartan
 - 
Tartan Ice Arena
7:30 PM CST
(13A) Virginia/Mountain Iron-Buhl
 - 
(14A) Warroad
 - 
The Gardens, Warroad
7:30 PM CST
(1A) Hermantown
 - 
(12AA) Eden Prairie
 - 
Eden Prairie Community Center, Eden Prairie
8:15 PM CST

Saturday, December 9
Coon Rapids
 - 
Totino-Grace
 - 
Brooklyn Park Community Center, Brooklyn Park
TBD
(15A) St. Paul Academy
 - 
Blake
 - 
Breck School Anderson Ice Arena
11:00 AM CST
Apple Valley
 - 
Shakopee
 - 
Shakopee Ice Arena, Shakopee
12:00 PM CST
Brainerd
 - 
(12AA) Eden Prairie
 - 
Eden Prairie Community Center
12:15 PM CST
South St. Paul
 - 
Mankato East
 - 
All Seasons Arena, Mankato
1:00 PM CST
Fergus Falls
 - 
Red Wing
 - 
Prairie Island Arena, Red Wing
1:00 PM CST
(18A) Hibbing/Chisholm
 - 
Roseau
 - 
Roseau Memorial Arena, Roseau
1:00 PM CST
Kittson Central
 - 
Bagley/Fosston
 - 
Bagley Ice Arena, Bagley
1:00 PM CST
Breckenridge/Wahpeton
 - 
Fairmont
 - 
Martin County Arena, Fairmont
1:00 PM CST
(20A) Thief River Falls
 - 
(6A) St. Cloud Cathedral
 - 
Municipal Athletic Complex, St. Cloud
1:00 PM CST
Buffalo
 - 
St. Cloud
 - 
St. Cloud Municipal Athletic Center
1:15 PM CST
Minnehaha Academy
 - 
Providence Academy
 - 
Plymouth Ice Center, Plymouth
1:30 PM CST
Dodge County
 - 
Becker/Big Lake
 - 
Princeton Ice Arena, Princeton
2:00 PM CST
Waconia
 - 
Chisago Lakes
 - 
Chisago Lakes Ice Arena, Lindstrom
2:00 PM CST
(15AA) Lakeville North
 - 
(19AA) Eastview
 - 
Apple Valley Sports Arena, Apple Valley
2:00 PM CST
Minneapolis
 - 
Holy Angels
 - 
Richfield Ice Arena (Al Payne Memorial Arena), Richfield
2:00 PM CST
Owatonna
 - 
St. Francis
 - 
East Bethel Ice Arena, East Bethel (Saints Arena)
2:00 PM CST
Morris/Benson Area
 - 
Red Lake Falls
 - 
Red Lake Falls Ice Arena
2:00 PM CST
MayPort (N.D.)
 - 
Ely
 - 
Ely Ice Arena
2:00 PM CST
Grand Rapids
 - 
(14A) Warroad
 - 
The Gardens Arena, Warroad
2:15 PM CST
Benilde-St. Margaret's
 - 
(1A) Hermantown
 - 
Eden Prairie Community Center
2:30 PM CST
Mound Westonka
 - 
Bloomington Kennedy
 - 
Bloomington Ice Garden, Bloomington
3:00 PM CST
Mora/Milaca
 - 
Cambridge-Isanti
 - 
Isanti Ice Arena, Isanti
3:00 PM CST
Rogers
 - 
Chanhassen
 - 
Victoria Recreation Center, Victoria
3:00 PM CST
(20AA) Andover
 - 
(2AA) Duluth East
 - 
Heritage Center - Sill Arena, Duluth
3:00 PM CST
(3AA) Minnetonka
 - 
(16AA) Duluth Marshall
 - 
Mars Lakeview Arena, Duluth
3:00 PM CST
(6AA) Centennial
 - 
(9AA) Elk River
 - 
Elk River Ice Arena, Elk River
3:00 PM CST
(5A) East Grand Forks
 - 
(4A) Greenway
 - 
Hodgins-Berardo Arena, Coleraine
3:00 PM CST
Winona
 - 
Mankato West
 - 
Mankato All Seasons Arena
3:00 PM CST
Anoka
 - 
(14AA) Maple Grove
 - 
Maple Grove Community Center, Maple Grove
3:00 PM CST
Windom
 - 
Minnesota River
 - 
Le Sueur Community Center, Le Sueur
3:00 PM CST
(2A) Orono
 - 
(11A) Monticello
 - 
Moose Sherritt Ice Arena, Monticello
3:00 PM CST
Eagan
 - 
Prior Lake
 - 
Dakotah Ice Center, Prior Lake
3:00 PM CST
(8AA) Holy Family
 - 
(4AA) St. Thomas Academy
 - 
St. Thomas Ice Arena, Mendota Heights
3:00 PM CST
(11AA) Cretin-Derham Hall
 - 
(7AA) White Bear Lake
 - 
Vadnais Sports Center, Vadnais Heights
3:00 PM CST
Crookston
 - 
Tartan
 - 
Tartan Ice Arena
3:00 PM CST
Waseca
 - 
(12A) Luverne
 - 
Blue Mound Ice Arena, Luverne
3:30 PM CST
Hutchinson
 - 
Marshall
 - 
Red Baron Arena, Marshall
3:30 PM CST
(18AA) STMA
 - 
(7A) Breck
 - 
Breck School Anderson Ice Arena
4:00 PM CST
Northern Lakes
 - 
(13A) Virginia/Mountain Iron-Buhl
 - 
Miners Memorial Arena, Virginia
4:00 PM CST
La Crescent
 - 
Southwest Christian/Richfield
 - 
Chaska Community Center
4:15 PM CST
Hastings
 - 
Bloomington Jefferson
 - 
Bloomington Ice Garden, Bloomington
7:00 PM CST
Rosemount
 - 
Burnsville
 - 
Burnsville Ice Center, Burnsville
7:00 PM CST
North Branch
 - 
North Shore
 - 
Lake County Arena, Two Harbors
7:00 PM CST
Armstrong/Cooper
 - 
Osseo
 - 
Dick Vraa Ice Arena, Maple Grove
7:00 PM CST
Rochester Century
 - 
Rochester Mayo
 - 
Graham Arena, Rochester
7:15 PM CST
Blaine
 - 
(17AA) Hill-Murray
 - 
Aldrich Arena, Maplewood
7:30 PM CST
Proctor
 - 
International Falls
 - 
Bronco Arena, International Falls
7:30 PM CST
Stillwater
 - 
Mounds View
 - 
Vadnais Sports Center, Vadnais Heights
7:30 PM CST
Forest Lake
 - 
Park of Cottage Grove
 - 
Cottage Grove Ice Arena, Cottage Grove
7:30 PM CST
East Ridge
 - 
Roseville
 - 
Roseville Skating Center, Roseville
7:30 PM CST
Irondale
 - 
Spring Lake Park
 - 
Fogerty Arena, Blaine
7:30 PM CST

No comments:

Post a Comment