Thursday, December 7, 2017

Top 20 Scoreboard

Scores from around the State of Hockey/Let's Play Hockey Top 20 this week:


12/9/17:

Class A:
Benilde-St. Margaret's 6, (1) Hermantown 5, Final OT
(2) Orono 8, (11) Monticello 2, Final

(5) East Grand Forks 3, (4) Greenway 5, Final
(20) Thief River Falls 1, (6) St. Cloud Cathedral 4, Final
(18AA) STMA 6, (7) Breck 2, Final
Waseca 0, (12) Luverne 6, Final
Northern Lakes
1, (13) Virginia/Mountain Iron-Buhl 8, Final
Grand Rapids 3, (14) Warroad 2, Final
(15) St. Paul Academy 0, Blake 5, Final
(18) Hibbing/Chisholm 2, Roseau 9, Final

Class AA:
Andover 3, (2) Duluth East 9, Final
(3) Minnetonka 5, Duluth Marshall 3, Final
(8) Holy Family 1, (4) St. Thomas Academy 4, Final
(6) Centennial 6, (9) Elk River 3, Final
(11) Cretin-Derham Hall 1, (7) White Bear Lake 1, Final OT
Brainerd 2, (12) Eden Prairie 5, Final
Anoka 3, (14) Maple Grove 7, Final
Blaine 2, (17) Hill-Murray2, Final OT
(15) Lakeville North 2, (19) Eastview 1, Final


12/7/17:

Class A:
North St. Paul 0, (3) Mahtomedi 8, Final
Park Rapids 1, (5) East Grand Forks 3, Final
(7) Breck 0, Chaska 5, Final
River Lakes 2, (8) Alexandria 3, Final OT
(9) Delano 2, Chanhassen 1, Final
Chisago Lakes 1, Monticello 4, Final
(12) Luverne 8, Redwood Valley 2, Final
Austin 1, (16) Northfield 6, Final

Class AA:
(2) Duluth East 3, Bemidji 0, Final
St. Louis Park 2, (3) Minnetonka 9, Final
Coon Rapids 0, (6) Centennial 9, Final
(7) White Bear Lake 4, Forest Lake 1, Final
(9) Elk River 8, Totino-Grace 2, Final
Woodbury 3, (11) Cretin-Derham Hall 10, Fina
Duluth Denfeld 1, (13) Cloquet-Esko-Carlton 9, Final
(14) Maple Grove 1, Armstrong/Cooper 1, Final OT
Simley 1, (17) Hill-Murray 4, Final


12/5/17:

Class A:
(3) Mahtomedi 3, (17AA) Hill-Murray 3, Final OT
(4) Greenway 5, Duluth Denfeld 2, Final
Sauk Rapids-Rice 2, (8) Alexandria 12, Final
(9) Delano 5, Bloomington Kennedy 2, Final
River Lakes 1, (10) Sartell-St. Stephen 6, Final

Marshall 1, (12) Luverne 3, Final
Grand Rapids 2, (13) Virginia/Mountain Iron-Buhl 4, Final
(14) Warroad 3, Crookston 4, Final ***UPSET***
(16) Northfield 6, Mankato West 3, Final
Mound Westonka 3, (17) Rochester Lourdes 2, Final ***UPSET***

Class AA:
(5) Moorhead 3, Bemidji 0, Final
Hutchinson 1, (8) Holy Family 7, Final
(13) Cloquet-Esko-Carlton 0, Stillwater 1, Final ***UPSET***
Benilde-St. Margaret's 2, (15) Lakeville North 1, Final ***UPSET***
(16) Duluth Marshall 2, Forest Lake 1, Final
(19) Eastview 5, Rosemount 1, Final

No comments:

Post a Comment